Zahamowanie łupieżu białego u dziecka

Mieszkam w Uk. synek ma stwierdzone pityriasis alba(lupiez bialy) .ma kilka czewrwonych, a te starsze bialych plamek. problem w tym, ze lekarze mowia mi, ze tego sie nie leczy i kaza czekac. ale jak zachamowac postep?ciagle mu przybywa tych plam

Najważniejsze w tym przypadku jest natłuszczanie skóry, co może Pani robić za pomocą emolientów (np. Cetaphil DA, Exomega balsam). Powieważ w miejscu ognisk często dochodzi; na skutek osłabionej bariery skórnej, do nadmiernego wzrostu bakterii warto użyć preparat przeciwbakteryjny (najlepiej w maści) odpowiedni dla wieku dziecka.
Proszę również w miesiącach zimowych ograniczyć kąpiele w gorącej wodzie i przykręcić nieco kaloryfery.