Zaniki pamięci i pogorszenie wzroku u 56-latka

Witam moj tata ma 56lat od lutego tego roku jest na emeryturze pracowal na koleji jako dyspozytor i dyzurny ruchu w systemie 2 zmianowym 12h (od6:00-18:00 i 18;00-6;00). Duzo czasu spedza przed komputerem 80proc czasu od dluzszego czasu ma zaniki pamieci jakies 2-3lata niechce isc do lekarza wzrok mu sie troche pogorszyl. Twierdzi ze oprocz tego nic mu nie jest wiem o tym tylko ja i nie wiem jak mu pomoc. Pali papierosy alkohol pije ale nie nalogowo ani za czesto. Demencja?Alzheimer?

Zaburzenia pamięci czy też ogólnie mówiąc zaburzenia funkcji poznawczych mają wiele przyczyn. Może to być niedobór wit B12, zaburzenia czynności tarczycy itd, może też być depresja.
Wskazana wizyta u neurologa oraz badanie neuropsychologiczne ,które wykaże czy rzeczywiście występuje ubytek pamięci jakie funkcje są zaburzone.

Konsultacja lekarska byłaby wskazana. Problemy z pamięcią mogą być objawem różnych chorób, jak i trudności natury psychologicznej. Diagnostyka pozwoli ukierunkować leczenia.