Zastawka komorowo-otrzewnowa a złamanie zęba i MRI

Dzień dobry.Mam zespół Klippel-Feila i mam założoną zastawkę komorowo - otrzewnową /można wykonywać MRI/.Teraz mam problem .Po złamaniu zęba stomatolog chce założyć mi sztyft.Czy będę mogła po tym zabiegu wykonywać MRI ?

Witam serdecznie,

Sztyft czy inne implanty dentystyczne są przeciwwskazaniem wzglednym do wykonania badania MRI tzn. ze badanie może być wykonanie po konsultacji z lekarzem zlecającym badanie lub radiologien w Pracowni MRU, która badanie ma wykonać.

Pozdrawiam.