Zgrubienie i ból po silnym uderzeniu

Witam,kilkanaście dni temu syn przewrócił się jadąc na rowerze i uderzył mocno wewnętrzną stroną uda o kierownicę, zrobił się ogromny siniak ,po jego zniknięciu pod skórą wyczuwalny jest twardy guzek ,przy naciskaniu boli, czy to coś poważnego?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nie towarzyszą mu objawy ogólnoustrojowe lub znaczne zaczerwienienie i ucieplenie skóry nie jest to stan groźny. Najprawdopodobniej jest to częściowo zwłókniały lub uwapniony krwiak. Zmiana taka może pozostać na stałe. Wynika ona z faktu iż nie każdy wylew podskórny wchłania się całkowicie. Jeżeli jednak ból przy dotyku jest znaczny lub występują objawy, o których wspominałem na początku warto udać się do lekarza.