Złe leczenie opryszczki u dziecka

Coreczka (17msc) miala najprawdopodobniej wyprysk opryszczkowy, ktory byl blednie zdiagnozowany jako mieczak zakazny . Grudki opryszczki na rekach byly traktowane lekiem Solpha dermol i zadne leki przeciwwirusowe nie byly podane. Zmiany ustapily po odpadnieciu strupkow. Nastepnie opryszczka ukazala sie na ustach po czym ustapila. Czy aktualnie mam powody do zmartwien? Czy wirus ktory nie byl odpowiednio leczony moze byc teraz bardziej szkodliwy?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zmiany opryszczkowe mają niestety to do siebie, ze nawracają zazwyczaj w przypadku osłabienia odporności.Nie ma możliwości ich wyleczenia, stosuje się jedynie leki łagodzące przebieg w postaci maści lub w ciężkich przypadkach leków doustnych, które mają również swoje działania niepożądane.
Pozdrawiam