Złe traktowanie przez męża

Jestem w 20 tygodniu ciąży. Przebiega prawidłowo. Mam już 5letnia córkę. Nie mam kontaktu z rodziną, odwrócili się ode mnie po tym jak przerwałam studia doktoranckie i związałam się z rozwodnikiem. Dziś jestem 7 lat po ślubie, mąż gnębi mnie psychicznie, jak nie zrobię tego czego oczekuje (chodzi o sferę seksualna) traktuje mnie jak śmiecia, obraża, kara milczeniem. Tak samo zachowuje się wobec naszej córki. Gdy dostanie to czego chce, chwilę jest miły ale potem chce znów. Zmusza mnie do tego, na co nie mam ochoty, zwłaszcza w ciąży. Udaje, że przejmuje się gwałtem ale tak naprawdę mnie obwinia o wszystko. Posiadam wyższe wykształcenie, pracuje zawodowo, a on traktuje mnie jakbym była nikim. Nie mam żadnych oszczędności tylko długi, żyjemy z mojej wypłaty, jego renta pokrywa alimenty na rzecz dzieci z pierwszego związku. Jestem w kropce... Gdzie zwrócić się o pomoc jestem już potwornie zmęczona psychicznie... Proszę o pokierowanie, wsparcie... Szukam ratunku dla siebie i dzieci...
KOBIETA, 35 LAT 3 tygodnie temu

Szanowna Pani,

przemoc psychiczna to agresja słowna, lekceważenie starań drugiej osoby lub/i traktowanie starań z pogardą, wywieranie wpływu, presji, nadmierne kontrolowanie życia ofiary, izolowanie jej, nadużywanie w różnych aspektach życia codziennego, np.; krytykowanie, wyśmiewanie, złośliwe uwagi, które wpływają na poczucie własnej wartości osoby uwikłanej w toksyczną relacje. Procedura niebieskiej karty stosowana jest w przypadku, kiedy w rodzinie obserwuje się przemoc psychiczną, fizyczną, ekonomiczną., celem tej procedury jest zapewnienie osobie doświadczającej przemocy bezpieczeństwa, wsparcia. Zachęcam Panią do kontaktu poprzez niebieską linię -dzwoniąc pod nr 800-120-002 może Pani uzyskać wsparcie, pomoc psychologiczną, informacje o możliwościach uzyskania pomocy najbliżej miejsca zamieszkania. Niebieska linia jest bezpłatna, czynna jest całą dobę, konsultanci poradzą co zrobić, gdzie można otrzymać realną pomoc.

z wyrazami szacunku, Bożena Waluś