Zmiany w obrębie skóry dłoni a świąd

Witam mojej przyjaciółce wyskoczyły 4 plamki na dłoni są czerwone twarde i swędzą, pojawiły się na zewnetrznej częsci dłoni i zaczęły swędzieć po 3 dniach co może być przyczyną, pracuje jako sprzątaczka i ma do czynienia z różnymi środkami czystości plamy mają nieregularne kształy i są wielkości ok 1cmx0.5cm największa badania najwcześniej bedzie mogła robić za niecałe 3tyg

Co to może być można określić po obejrzeniu zmian, lekarz może zlecić wykonanie odpowiednich badań, do tego czasu niech przyjaciółka wykonuje wszystkie czynności w pracy w rękawicach ochronnych