Zmiany w RTG klatki piersiowej u 3,5-latka

Witam. Mój syn ma 3,5 roku ,wczoraj miał zrobione RTG klatki piersiowej. Wynik:pogrubienie ścian oskrzeli w płatach dolnych obu płuc- np. pozapalne? w astmie?Chciałabym się dowiedzieć czy to jest groźne i jakie są skutki uboczne.Dodam,że syn ma też obustronne zapalenie uszu i kaszel od ok. 3 miesięcy. Na początku słabszy, a obecnie mocniejszy.Proszę o poradę do jakiego specjalisty powinnam się udać?Dziękuję.Anita

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji warto zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego aby wykonać podstawowe badania krwi oraz ewentualnie rozszerzyć diagnostykę o badania obrazowe. Jeżeli są to zmiany pozapalne nie ma powodów do obaw.