Zwiększenie dawki Asentre 50mg

Witam.Mam 31 lat.od czerwca 2014r do dziś biore asentre 50mg.Stan mojego zdrowia sie troche poprawil, ale nie jest tak jak byc powinno.lekarz psychiatra , ktory mi to przepisal twierdzi ze kwestia czasu.ale ile mozna czekac.moze powinnam zwiekszyc dawke na 100mg.prosze o pomoc

Nie podaje Pani z jakiego powodu przyjmuje sertralinę (Asentra), trudno więc ustosunkować się do konkretnego przypadku. Sertralinę dawkujemy zwykle w przedziale 50-200 mg i jeśli jest poprawa, ale niepełna, po niższych dawkach (np. 50 mg) i równocześnie dobra tolerancja leczenia, to zwykle po kilku tygodniach próbujemy zwiększyć dawkę by optymalizować poprawę, a optymalnie by uzyskać remisję (ustąpienie objawów). Decyzje te zależą od wielu czynników, jednak obecnie preferuje się bardziej intensywne podejście do leczenia.