Zwiększenie ilości wypróżnień na dobę podczas rozszerzania diety u 4,5-miesięcznego synka

Moj synek ma 4,5 miesiaca. Kermie go piersia i mlekiem modyfikowanym. Od dwoch tygodni daje mu ze sloiczka marchewke z ziwmniaczkami. Zaczelam od jednej lyzeczki co trzy dni zwiekszajac o jedna lyzeczke. Od poczatku ilosc kup na dobe zwiekszyla sie z 1-2 do 6-7. Czy mam nadal rozszerzac diete czy przerwac na jakis czas? Dodam ze nie ma dolegliwosci bolowych brzuszka.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Sugeruję zastąpić słoiki warzywami samodzielnie gotowanymi. Będzie smaczniej,a problem częstych wypróżnień najczęściej w takich przypadkach znika. Jeśli nic się nie zmieni należy zgłosić się do pediatry.