38-dniowe cykle a wynik testu ciążowego

dzień dobry, ostatnią miesiączke mialam 10 października 2014, cykl trwa 38 dni. 16 listopada powinna pojawić się miesiączka, a jej nie mam. Dziś zrobiłam test ciążowy. Wynik jest negatywny. Czy wynik testu jest już wiarygodny?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,podała Pani zbyt mało danych, żeby ocenić czy test może być niewiarygodny. Ważną częścią jest ustalenie kiedy odbyt się stosunek płciowy w czasie, którego mogło dojść do zapłodnienia i w której fazie cyklu Pani była. Można zawsze powtórzyć test za jakiś czas 1-2 tygodni. Pozdrawiam.