Czy w ciąży można miesiączkować?

Ostatnią miesiączkę miałam 16 października i mam co 30 dni zazwyczaj i 10-11 był stosunek(stwierdzam ze to były dni nie płodne bo miałam już jakieś półtora przed stosunkiem szczyt dni płodnych) i dziś 14 listopada dostałam normalnie miesiączkę. Podczas stosunku nie doszło do wytrysku!było tylko troszeczkę!!tego śluzu..Wiem dostałam miesiączkę ale słyszałam , że podobno miesiączke i tak można dostać a byc w ciązy ale nie wiem czy to prawda ,wiec mogę ? Bardzo prosze o odpowiedź ! Z góry dziękuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

W początkowych etapach ciąży może dochodzić do krwawienia implantacyjnego, które może przypominać miesiączkę i często jest z nią mylone.
Jeśli obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia sugeruję wykonać test ciążowy nie wcześniej niż 2 tygodnie od stosunku, który mógł skutkować zapłodnieniem. Wcześniejsze wykonywanie testu nie ma sensu, gdyż jego wynik będzie niewiarygodny.