Prawdopodobieństwo ciąży przy stosowaniu antykoncepcji

Razem z partnerem zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, on doszedł we mnie, a gdy chciał ''wyjść'' zauważyliśmy, że nasza prezerwatywa jest zsunięta do połowy, raczej sperma nie zdołała się przez nią wylać bo znajdowała się ona w całości na dole, w tzw zbiorniczku... z drugiej strony mogła ona się rozlać podczas ruchów, a dopiero później spłynąć do dołu..Dodam jeszcze, że miesiączke dostałam 6 listopada, mój cykl ma 28 dni więc wygląda to na mój dzień płodny

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie można wykluczyć, że doszło do kontaktu spermy z drogami rodnymi (skoro używa Pani stwierdzenia "raczej"). W związku z tym w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta nie wystąpi, należy wykonać test ciążowy. Najwcześniej test ciążowy z moczu można wykonać 2 tygodnie po stosunku, wcześniej jego wynik będzie niewiarygodny.