40 cm gruczołu krokowego w usg jamy brzusznej

Dzień dobry mam 27 lat mojej dziewczynie ostatnio umarł ojciec na gruczolaka prostaty,i dzisiaj wzięła zobaczyła moje wyniki USG jamy brzusznej z przed niespełna pół roku i tam jest napisane "Gruczoł krokowy o śr.ok.40."Ona twierdzi że to za dużo chociaż lekarz robiący to badanie powiedział że jest ok w normie...w tedy nie zwróciłem nawet uwagi na taką "drobnostkę" jak prostata ale dzisiejsza "diagnoza"mojej dziewczyny mnie bardzo zaniepokoiła czy rzeczywiście mam się czym martwić?

Absolutnie nie ma się czy martwić. Średnica gruczołu krokowego około 40 mm (nie cm!!!) jest w zakresie normy. Nie ma powodu do niepokoju.