50-60 erytrocytów świeżych w badaniu moczu a przyjmowanie narkotyków kilka dni przed testem

Witam, w moim badaniu moczu wykryto 50-60 erytrocytow świeżych. Czy może być to związane z przyjmowaniem narkotyków pare dni przed testem ?

Zależy jakie to były narkotyki, ale jest wysoce prawdopodobne że istnieje związek. Spora grupa substancji psychoaktywnych (albo ich metabolity) jest nefrotoksyczna (uszkadza nerki). Proponuje konsultacje u nefrologa.