7-dniowa przerwa w przyjmowaniu Euthyrox przy strumectomii tarczycy

Jeżeli osoba zażywa euthyrox 150 z powodu strumectomii tarczycy i zrobi przerwę w braniu tabletek przez 7 dni to czy ma to bardzo poważne konsekwencje dla organizmu?

Dzień dobry,

Z każdym dniem po odstawieniu leku samopoczucie będzie się pogarszało i pojawią się objawy niedoczynności tarczycy związane z brakiem hormonów. Euthyrox ma dość długi okres półtrwania, ale odczuje Pan brak stosowania leku (mogą wystąpić spadek energii, senność, zaparcia, złą tolerancja niskich temperatur,wzrost masy ciała itd.) , a badaniach dojdzie do wzrostu TSH, co jest naturalną konsekwencją przerwania leczenia. Dlatego nie warto na tak długi okres czasu odstawiać leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz