Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

7-dniowa przerwa w przyjmowaniu Euthyrox przy strumectomii tarczycy

Jeżeli osoba zażywa euthyrox 150 z powodu strumectomii tarczycy i zrobi przerwę w braniu tabletek przez 7 dni to czy ma to bardzo poważne konsekwencje dla organizmu?
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Hormony a zachowanie

Dzień dobry,

Z każdym dniem po odstawieniu leku samopoczucie będzie się pogarszało i pojawią się objawy niedoczynności tarczycy związane z brakiem hormonów. Euthyrox ma dość długi okres półtrwania, ale odczuje Pan brak stosowania leku (mogą wystąpić spadek energii, senność, zaparcia, złą tolerancja niskich temperatur,wzrost masy ciała itd.) , a badaniach dojdzie do wzrostu TSH, co jest naturalną konsekwencją przerwania leczenia. Dlatego nie warto na tak długi okres czasu odstawiać leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy