7 dzień bez okresu: Co robić?

Witam! Mam 19 lat i już 7 dzień spóźnia mi się okres. Powinnam dostać 20 lutego. Mam cykl nieregularny, ostatnią miesiączkę miałam 23 stycznia i trwała do 27 stycznia. 17 lutego próbowałam kochać się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, do stosunku nie doszło lecz "był on we mnie chwilkę kiedy był mokry" dodam, że jestem dziewicą. Ostatnio pobolewał mnie brzuch ale nie tak jak zawsze kiedy czekam na okres. Czy to że spóźnia mi się tyle okres może być oznaką ciąży? Zaznaczam że nie mam żadnych nudności. Błagam o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Błona dziewicza nie jest przeszkodą dla plemników. Najprawdopodobniej doszło do kontaktu z preejakulatem, który zawiera plemniki dlatego mogło dojść do zapłodnienia. Ponieważ Pani cykle są nieregularne trudno określić czy do stosunku doszło podczas dni płodnych czy niepłodnych. Po 2 tygodniach od współżycia należy wykonać test ciążowy. Wcześniej może Pani oznaczyć stężenie beta- hCG z krwi. Jego wynik jest wiarygodny po 7-10 dniach od zapłodnienia. Natomiast objawy jakie się u Pani pojawiły mogą mieć związek ze zbliżającą się miesiączką lub ciążą.
Pozdrawiam