8-dniowa miesiączka przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, Biorę leki antykoncepcyjne Microgynon 21 i mam pytanie w związku z tym. Leki biorę piąty miesiąc, krwawienie rzeczywiście jest teraz słabsze. Moje pytanie brzmi: Czy to normalne, że miesiączka trwa teraz dłużej?? (w tej chwili 8 dzień i jeszcze się nie skończyła). Zaczęła się trzy dni przed skończeniem tabletek. Czy tak powinno być czy ginekolog powinien zmienić mi leki?

Lek. Tomasz Budlewski

Reakcja organizmu na hormony może być różnie i różnie mogą wyglądać krwawienia miesiączkowe. Proponuję udać się do lekarza ginekologa,. Po bezpośrednim badaniu będzie można zalecić ewentualną zmianę antykoncepcji.