Stosowanie Microgynon po połogu

Witam, mam 18lat i niedawno urodziłam córkę. Tydzień po skończeniu połogu udałam się do mojego ginekologa i oznajmiłam mu, że w 3tygodniu ustąpiły odchody połogowe, a w połowie piątego tygodnia pojawiły się zupełnie inne i myślałam, że to miesiączka. Trwała ona 2tygodnie. Lekarz powiedział podczas badania (gdyż wtedy jeszcze miałam małe krwawienie), że faktycznie wygląda to już na miesiączkę, która trwa już 2tygodnie. Kazał mi kupić tabletki microgynon 21 i zacząć brać tego samego dnia, choć nie wiem który to był dzień cyklu. Teraz biorę je już regularnie 2tygodnie. Czy jestem już bezpieczna i mogę współżyć?

Witam. Pełna ochrona antykoncepcyjna rozwinie się dopiero z chwilą rozpoczęcia kolejnego opakowania doustnej antykoncepcji.