8-dniowa przerwa w braniu tabletek - czy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam. Przez kilka miesięcy brałam regularnie tabletki, jednak ostatnio zdałam sobie sprawę, że zamiast 7dniowej przerwy zrobiłam o jeden dzień dłuższa. Następnie zaczęłam brać tabletki tak jak zawsze a w drugim dniu doszło do współżycia, bez wytrysku. Jaka jest możliwość zapłodnienia w takim wypadku?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Przedłużenie przerwy o 1 dzień, czyli rozpoczęcie kolejnego blistra z 1 dniowym opóźnieniem wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez kolejne 7 dni. Ponieważ z opisu wynika, że takiego dodatkowego zabezpieczenia Pani nie stosowała, a doszło w tym czasie do stosunku płciowego, ryzyko ciąży istnieje. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem lub wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny po 14 dniach od stosunku.