Ablacji z powodu napadowego częstoskurczu nadkomorowego

Zaproponowano mi zabieg ablacji z powodu napadowego czestoskurczu nadkomorowego.Czy jest to grozny zabieg i jak czesto zdarzaja sie powiklania.Czytalem ze moga byc one grozne,np udar lub przebicie sciany serca

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe, choć nie powszechne powikłanie. Zabieg ten jest dość bezpieczny. Należy jednak podkreślić, że jak każdy zabieg operacyjny niesie on za sobą pewne ryzyko.