Częstoskurcz nadkomorowy i stosowanie Bisocard

Dzien dobry mam czestoskurcz nadkomorowy od dluszego czasu biore Bisocard teraz lekarz mi przepisal biostal ale boje sie skutkow ubocznych czy czesto wystepujom te skutki .Mam miec tez ablacje kturej okropnie sie boje ale mam codziennie takie uczucie jakby to serce mialo by zabic czy biostal to dobry lek i czy ablacjia jest skuteczna w takim przypadku i czy przed ablacjom powinnam miec holtera zrobionego bo nigdy nie mialam?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam.
Proszę stosować się do zaleceń lekarza. Jeżeli zalecił on zmianę leku, uznał, że takie postępowanie będzie skuteczniejsze w zwalczaniu objawów Pani choroby. W razie pojawienia się objawów niepożądanych, które mogą wystąpić w przypadku każdej terapii, proszę poinformować o tym lekarza. Możliwa będzie modyfikacja leczenia.
Jeśli natomiast chodzi o ablację, jest to zabieg charakteryzujący się dużą skutecznością i niewielką ilością powikłań. Co ważne, pozwala on na usunięcie przyczyny choroby, a nie tylko objawów jak to ma miejsce w przypadku farmakoterapii. Wykonanie holtera przed zabiegiem jest wskazane w celu oceny arytmii przez lekarza kardiologa. Pozdrawiam.