Acidolac Misia dla przedszkolaka

Witam! Mam 6-letnią córcię, uczęszczającą do zerówki. Mała b.często choruje. Zwykle jest w przedszkolu nie dłużej, niż tydzień, a później 3-4 tygodnie w domu. Zaczyna się od zatok (córcia ma zespół zatokowo-oskrzelowy), a kończy często zapaleniem płuc. Od dłuższego czasu podaję jej raz dziennie probiotyk - Acidolac misia.Czy to może się jakoś niekorzystnie odbić na jej zdrowiu? I czy dziecku w tym wieku można podawać profilaktycznie rutinoscorbin (1 tab dziennie)? Jak długo mogę jej to podawać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej może Pani podawać dziecku profilaktycznie Acidolac - nie ma to negatywnego wpływu na zdrowie dziecka. Tak naprawdę może Pani także podawać dziecku rutinoscorbin do czasu kiedy przestanie tak często chorować.