Alergia i astma u kobiety w 7-tygodniu ciąży

Witam.Jestem alergiczka od 14lat i astmatyczka od 8 lat.Obecnie jestem w 7 tygodniu ciazy.Moja alergia przed ciaza była czasami bardzo silna, zwłaszcza w okresie pylenia traw.Przed ciaza brałam wiele rożnych leków, ponieważ pomagaly mi na jedynie na krótki czas.Mieszkam za granica i w Polsce bede dopiero za tydzien.W ciazy alergia nasiliła mi sie bardzo mocno.Wzielam kilka tabletek Zyrtec ponieważ wyczytałam, ze jest najbezpieczniejszy.Stad moje pytanie.Czy moge go brać? Samo wapno nie pomaga.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest stała opieka u lekarza alergologa i stosowanie leków wg jego zaleceń. Proponuje udać się do lekarza na miejscu, na pewno zostanie Pani coś doradzone. Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć.