Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy leki na astmę muszę przyjmować cały rok?

Witam! Mam 28 lat. Od 3 lat się odczulam (trawy, żyto). Jestem uczulona na brzozę, leszczynę, topolę, pleśnie. W okresie pylenia przyjmuję dawkę leku rozszerzającego oskrzela, a po nich dawkę leku przeciwzaplnego. Mniej więcej od września ustają objawy alergii i astmy. Do kwietnia czuję się dobrze. Moje pytanie brzmi - czy leki na astmę powinnam brać stale przez cały rok? Czy tylko w okresie gorszego samopoczucia? Dodam, że alergolog odradza mi stosowanie leków przez cały rok (nie mam ciężkich napadów). Natomiast pulmonolog zaleca brać cały czas, mimo tego, że po okresie pylenia czuję się dobrze. Co zatem robić? Dodam, że testy spirometryczne nie wychodzą mi najlepiej. Mój wydech mieścił się w granicach osoby 50-letniej...

28 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Witam serdecznie,

Nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie bez zebrania dokładengo wywiadu i badania lekarskiego.
Leczenie jest dobierane indywidualnie. Generalnie w momencie osiągnięcia astmy kontrolowanej, próbuje się stosować najmniejsze dawki leków kontrolujących astmę.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy