Astma wysiłkowa a zapalenia oskrzeli

Witam mam pytanie odnośnie astmy wysiłkowej. Gdy byłam dzieckiem chorowałam często na zapalenie oskrzeli, miaałam często duszności jednak wyrosłam z tego i teraz duszności pojawiają się u mnie może raz na rok przy bardzo dużym wysiłku fizycznym lub kontakcie z dużą ilością kurzu lub pleśni. Doraźnie przyjmuję wtedy oxis. Proszę mi powiedzieć czy nie mając żądnych objawów astmy (tylko te bardzo sporadyczne) powinnam na codzień przyjmować leki, czy przy takiej formie astmy można je przyjmować tylk

Aleksander Ropielewski

Nie ma takiej konieczności i doraźne przyjmowanie leków rozszerzających oskrzela jest wystarczające.