Alkohol przy lekach antydepresyjnych i nasennych

Biore leki na depresje i nasenne,czy moge okazjonalnie pic alkochol?czy powinnam w tym dniu zrezygnowac z tych lekow?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Raczej powinna Pani zrezygnować z picia alkoholu niż z przyjmowania leków.
Alkohol może zaburzać działania leków i nasilać objawy uboczne, natomiast nieprzyjmowanie leków regularnie może znacząco wpłynąć na skuteczność farmakoterapii.

Alkohol w trakcie kuracji psychotropowej jest przeciwskazany i używanie jest zachowaniem ryzykownym. Nie wzięcie leku jednego dnia nie eliminuje leku z organizmu, on nadal tam jest i mogą być groźne komplikacje.
Jest to też swoista pułapka, bo czasami nie ma żadnych objawów, a następnym razem reakcja organizmu jest groźna.
Naprawdę to nie są żarty!
Reakcje układu nerwowego nie są do końca przewidywalne, są indywidualne i zależą od innych jeszcze czynników, nieraz trudnych do uchwycenia i przewidzenia.
Generalnie leczenie plus alkohol równa się ryzyko...
Pozdrawiam.