Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak alkohol wpływa na organizm osoby przyjmującej neuroleptyki?

Jak alkohol wpływa na organizm osoby przyjmującej neuroleptyki? Zwiększa czy zmniejsza ich działanie? Proszę nie pisać, że nie można spożywać alkoholu w trakcie brania leków, bo dobrze o tym wiem.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Witam!
Alkohol jest substancją modyfikującą nasze zachowanie. Na niektóre osoby działa stymulująco (o ile nie przekroczą odpowiedniej dawki), na inne działa od razu sedatywnie. Leki psychotropowe także mają działanie zmodyfikowane osobniczo. Połączenie dwóch substancji działających na szare komórki może być dla nich zabójcze. Na pewno nie niwelują swojego działania! O tym, żeby ich razem nie stosować na Pani prośbę nie wspomnę!
Łączę wyrazy głębokiego szacunku
W. Łuczkowski.

0

Alkohol jest metabolizowany przez enzymy wątrobowe. Jego przewlekłe uzywanie powoduje zmianę szlaków metabolizmu wielu substancji, w tym i lekow. Zazwyczaj przyspiesza ich eliminację z organizmu a tym samym osłabia dzialanienie leków psychotropowych. Dodatkowo, przewlekłe używanie alkoholu wpływa na wydzielanie neuroprzekaźników, w tym dopaminy, której wzrost odpowiedzialny jest za nasilenie objawów psychotycznych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy