Alkohole po szczepieniu przeciw żółtaczce

W czwartek ok godz.14 tj.72godz. temu byłem szczepiony przeciw żółtaczce WZW B pierwsza szczepionka. Czy po takim czasie dalej muszę uważać na alkohol i ćwiczenia jak to mnie przestrzegano? Czy mogę już na to nie zwracać uwagi i żyć normalnie bez ograniczeń nie zastanawiać się czy wypić jedno czy więcej piw na imprezie i czy mogę już ćwiczyć. Po szczepieniu czułem się normalnie nic mi nie było. Jedynie co ale to normalne przez dwa dni miałem delikatny zakwas mięśnia po zastrzyku który minął.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zdecydowanie po takim czasie od sczepienia można powrócić do normalnego trybu życia.