Alkohole po szczepieniu przeciw żółtaczce

W czwartek ok godz.14 tj.72godz. temu byłem szczepiony przeciw żółtaczce WZW B pierwsza szczepionka. Czy po takim czasie dalej muszę uważać na alkohol i ćwiczenia jak to mnie przestrzegano? Czy mogę już na to nie zwracać uwagi i żyć normalnie bez ograniczeń nie zastanawiać się czy wypić jedno czy więcej piw na imprezie i czy mogę już ćwiczyć. Po szczepieniu czułem się normalnie nic mi nie było. Jedynie co ale to normalne przez dwa dni miałem delikatny zakwas mięśnia po zastrzyku który minął.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Zdecydowanie po takim czasie od sczepienia można powrócić do normalnego trybu życia.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy