Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Analiza kamienia moczowego

Witam,

cierpię na kamicę nerkową. Cierpię, bo pierwszy raz to nie był tylko epizod. Obecnie zaczynam mieć bóle, a ledwo miesiąc temu "urodziłem" kamienie. Jeden udało się "wyłowić".

Oto jego skład:

Kamień moczowy - analiza składu:

Węglany - nie stwierdzono; Wapń - obecny; Szczawiany - nie stwierdzono; Amon - nie stwierdzono; Fosforany - obecny; Magnez - obecny; Kwas moczowy - nie stwierdzono; Cystyna - nie stwierdzono.

Proszę o określenie rodzaju kamicy i zalecenia zapobiegania, i ich leczenia. I informacje, czy twarda woda z podwyższoną zawartością żelaza może wpływać na tworzenie się kamieni?

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

To dokładnie kamica struwitowa, czyli inaczej fosforanowo-magnezowo-wapniowa. Najwięcej informacji na temat tej kamicy znajdzie Pan na stronach: http://portal.abczdrowie.pl/dieta-fosforanowa http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1735 http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1254 http://www.choroby.edu.pl/kamica-fosforanowa-51.htm http://www.kamica-fosforanowa.cai.pl/ http://edytor4.republika.pl/nn43.htm Woda z podwyższoną zawartością żelaza nie powinna mieć wpływu na tworzenie się takich kamieni w nerkach.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy