Wynik analizy kamienia moczowego

Otrzymałem analizę kamienia moczowego: 20%szczawiany wapnia, 10%fosforanu wapnia, ok 20%cystyny. Piaskowy, nieregularny, węglany-ujemny, wapń-15%, szczawiany-10%, amoniak-0%, fosfor-5%, magnez-0%, kwas moczowy 0%, cystyna-20% Co to za kamień i jaką dietę stosować?

Witam, na podstawie danych podanych przez Pana można stwierdzić, że ma Pan skłonności do kamicy szczawianowo-wapniowej. Powinien wyeliminowac Pan z diety takie produkty jak: szpinak, boćwina, czokolada, kakao, kawa, mocna czarna herbata, rabarbar, konserwy mięsne i rybne, koncetraty zup i sosów, ostre przyprawy, kostki rosołowe (glutaminian sodu), chispy i inne słone przegryzki, ryby wędzone. Produktami polecanymi są: produkty zbożowe z pełnego ziarna, owoce cytrusowe, naturalne soki owocowe, warzywa, ogórki, kukurydza, cebula oraz picie płynów (1,5-2l dziennie).