Jak interpretować wynik badania na kamienie w przewodzie moczowym u 28-latka?

Witam zrobiłem badanie na kamienie moczowe i dostałem taki wynik: . kolor-brązowy kształt-ziarno gorczycy węglany-ujemny wapń-dodatni szczawiany-dodatni amoniak-ujemny fosfor-ujemny magnez-ujemny kwas moczowy-ujemny Cystyna-ujemny Cozy to jest dobrze czy nie dziekuje.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Wynik badania powinien Pan przede wszystkim pokazać lekarzowi prowadzącemu i stosować się do jego poleceń.

Wynik może sugerować, że ma Pan skłonność do kamieni wapniowo-szczawianowych i w oparciu o to ustalić odpowiednią dietę.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka