Angina ropna i ropień okołoodbytniczy

Witam, mam 21 lat. 2 dni temu byłam u lekarza ponieważ bolało mnie gardło i od kilku dni nie mogłam chodzić. Okazało się, że mam anginę ropną, a między pośladkami pojawił mi się ropień. Lekarz przepisał mi antybiotyk i maść, ale odkąd stosuję ową maść to się powiększa a noce mam nieprzespane z powodu bólu. Lekarz kazał czekać mi do poniedziałku, najwyżej da wtedy skierowanie do chirurga. Faktycznie mam czekać i tak cierpieć?

Można udać się do najbliższego szpitala na SOR , gdzie chirurg dyżurny oceni sytuację i ew. podejmie niezbędne działanie! zż