Angina ropna u 22-miesięcznego dziecka

córka (22 miesiące)wczoraj dostała antybiotyk na 10 dni ponieważ lekarz stwierdził anginę ropną. W poniedziałek idę do kontroli. Narazie mamy jeszcze stan podgorączkowy wiec oczywiście siedzimy w domu i odpoczywamy. Czy jak temperatura minie to możemy zacząć wychodzić na krótkie spacery np w weekend (będzie to już 5 dzień brania antybiotyku) a czy do końca leczenia siedzieć cały czas w domu. Córka chodzi do żłobka i oczywiście po zakończeniu leczenia będzie musiała wrócić.

Witam!
W przypadku anginy ropnej po zastosowaniu antybiotyku dość szybko dochodzi do poprawy. Jeśli u dziecka miną stany podgorączkowe to jak najbardziej można zacząć zabierać ją na spacery. Należy zadbać o odpowiedni strój: tak żeby dziecko nie zmarzło i co bardzo istotne - nie przegrzało się. W domu proszę zadbać o wietrzenie pokoju, kiedy dziecko przebywa poza nim, utrzymywanie optymalnej temperatury (nie za zimno, nie za gorąco). Spacery i aktywnośc należy stopniować - zacząć od krótszych - zaobserwować reakcję dziecka i stopniowo można wydłużyć czas przebywania poza domem. Na pewno będzie to lepsze wyjście niż nagłe wyjście do żłobka po długim siedzeniu w domu.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i korzystania ze złotej jesieni!