Przegrzanie jąder - jakie konsekwencje?

Witam, mam 20 lat, czy sporadyczne przegrzanie jąder np. siedzenie obok kaloryfera ok. 2 godziny, może powodować odrazu niepłodność?
20 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdą jest, że spermatogeneza nawydajniej zachodzi w temperaturze poniżej 37 stopni Celsjusza. z tego też powodu nie zaleca się przegrzewania tych okolic. Przebywanie kilka godzin dzienne w wyższej temperaturze, np. obok kaloryfera nie powinna mieć jednak większego wpływu na Pana płodność. Jeżeli nie planuje Pan dziecka w najbliższych kilku miesiącach to nie ma najmniejszego powodu do obaw o Pana płodność. W momencie, kiedy zacznie Pan starania o dziecko wskazane będzie skrócenie czasu przebywania w powyższych warunkach.

Pozdrawiam