Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego niemowlę nie chce się kąpać?

Dzień dobry. Proszę o poradę. Moja ,7-tygodniowa córka nie lubi kąpieli. Postanowiliśmy zwiększyć jej temperature wody i było lepiej. Wczoraj temperatura miała ,40-41 stopni, córka zaczęła mocno płakać przy wsadzeniu do wanienki więc ja wyciągnęłam. Proszę o poradę czy taka temperatura jest niebezpieczna dla dziecko czy mogło jej się coś stać, mogła się poparzyc ? Bardzo się martwię.
KOBIETA, 29 LAT 4 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

optymalna temperatura kąpieli maleństwa powinna wynosić około 37 stopni Celsjusza, choć oczywiście wiele zależy od upodobań dziecka. Niemniej w pierwszych tygodniach życia nie należy przekraczać tej temperatury z uwagi na delikatną skórę niemowlęcia, a także nie do końca sprawny mechanizm termoregulacji.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-kapiel-niemowlaka.

Reakcja Państwa dziecka wynikała pewnie z dyskomfortu spowodowanego zbyt gorącą wodą, natomiast gdyby niosło to za sobą konsekwencje, to raczej w postaci powierzchownych oparzeń. Prawdopodobnie zatem nie ma Pani powodu do obaw, choć na przyszłość proszę pamiętać o dostosowaniu temperatury wody do okoliczności.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/zabawki-do-kapieli.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy