Dlaczego niemowlę nie chce jeść mleka i ma problem z wypróżnianiem?

Witam. Proszę o poradę ponieważ córka ma 3 miesiące i jest karmiona mlekiem modyfikowanym do tej pory nie było problemu z jedzeniem zazwyczaj piła 7razy dziennie a dziś tylko dwa i to musiałam w nią wmuszac i do tego miała problem żeby zrobić kupkę i kupka bardzo gęsta i zielona . Przy piciu bardzo placze i się wygina co niby nie mialo miejsca

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli dziecko z dnia na dzień traci apetyt, to raczej nie ma to związku z rodzajem pokarmu – wspomina Pani, że córka karmiona jest mlekiem modyfikowanym od urodzenia, więc jeżeli w ostatnich dniach nie zmieniała Pani mieszanki, to nie ona jest przyczyną niechęci.

Stolec może wskazywać na zaparcia, ale jego kolor raczej może mieć związek z infekcją. Proszę sprawdzić, czy dziecko nie ma innych dolegliwości, np. w postaci stanu podgorączkowego, kolek. Być może również rozpoczyna się przedwczesne ząbkowanie, więc warto obejrzeć dziąsła dziecka (czy nie są spuchnięte, zaczerwienione). Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/goraczka-u-niemowlaka-przyczyny-zapobieganie.

Proszę skonsultować się z pediatrą – o ile jednodniowy spadek apetytu czy ból brzucha niemowlęcia nie musi być niepokojący, o tyle utrzymujące się złe samopoczucie dziecka należy zweryfikować. Proszę pamiętać, że u niemowląt bardzo szybko dochodzi do odwodnienia, co może być poważnym zagrożeniem dla malucha. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/zielona-kupka-u-niemowlaka.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/brak-apetytu-najczestsze-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.