Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie dolegliwości u niemowlaka to coś poważnego?

Witam. Nasza córeczka do tej pory załatwiała się codziennie po kilka razy (żółta rzadka kupka). Od nocy 14.03.2021 jest jej brak. Podajemy córce dicoflor oraz wczoraj podaliśmy delicol po radzie położnej, ponieważ córce strasznie się chlustało (po czym czasami był płacz), denerwowała się podczas karmienia i były boleści brzuszkowe. Czy mamy się czym martwić? Córka 5 tygodni
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Karmienie piersią

Karmienie piersią przynosi wiele korzyści - zarówno mamie, jak i dziecku. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat naturalnego karmienia maluszka.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dzieci karmione piersią mogą załatwiać się raz na kilka dni – nawet raz w tygodniu, z kolei dzieci karmione mlekiem modyfikowanym z założenia powinny wypróżniać się codziennie.

Natomiast proszę pamiętać, że okresowa niedojrzałość układu pokarmowego niemowląt zazwyczaj objawia się problemami trawiennymi. Do najczęstszych należą kolki jelitowe, a także zaparcia – dolegliwości te zazwyczaj ujawniają się po kilku tygodniach od narodzin. Nie są groźne, choć na pewno uciążliwe. Mogą je nasilać podawane dziecku leki lub niektóre probiotyki.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/zatwardzenie-u-niemowlaka.

Proszę obserwować niemowlę. Widocznie twardy, wzdęty brzuszek, drażliwość, a nawet brak apetytu mogą wskazywać zaparcia. Wymagają one konsultacji z pediatrą – może on zadecydować o doraźnym wsparciu pracy jelit: czopek, mikrowlewki, dopajanie niemowlęcia, jeśli karmione jest mlekiem modyfikowanym.

Do tego czasu warto jak najczęściej układać niemowlę na brzuszku. Dolegliwości trawienne łagodzi także ciepła kąpiel czy ciepłe okłady, a także wykonywanie nóżkami dziecka ćwiczenia zwanego „rowerkiem”.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-u-niemowlaka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy