Co zrobić z tymi zaparciami u niemowlęcia?

Mam 18 miesięczna parke bliźniaków. Do niedawna karmieni byli mlekiem modyfikowanym Bebilon. Przeszliśmy na bebiko 3. Niestety u córki wystąpiły straszne zaparcia :( Czy to spowodowane zmiana mleka ? Wrócić do bebilon 3 ? Dziękuje z góry za odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że zaparcia u córki powoduje mleko modyfikowane, choć proszę pamiętać, że potrzeba nawet 2 tygodni, by dziecko i jego układ trawienny przystosowały się do nowej mieszanki. Być może pomocny będzie również nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/zatwardzenie-u-niemowlaka.

Jeżeli to nie rozwiąże problemu, to warto przeciwdziałać zaparciom dietą – półtoraroczne dziecko nie potrzebuje mleka tak jak niemowlę, u którego właśnie mleka jest podstawą żywienia. Oznacza to, że może Pani znacząco ograniczyć spożycie mleka modyfikowanego na rzecz posiłków stałych, a nawet wyeliminować je całkowicie.

Proszę zwiększyć córce podaż wody, dobrze byłoby podawać przynajmniej jeden posiłek dziennie w formie zupy – tego typu dania świetnie uzupełniają zarówno płyny, jak i zapotrzebowanie na błonnik i składniki odżywcze. Na perystaltykę jelit pozytywnie wpływają także suszone śliwki, surowe jabłka oraz buraki. Więcej o diecie przeciwdziałającej zaparcia u dzieci pod tym adresem: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-na-zaparcia-u-dzieci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.