Anty-TPO i hormon TSH - jak zinterpretować wyniki badań?

Witam! Moja mama ma tarczycę, więc ja jako córka postanowiłam sama zrobić też takie badanie. Wyniki przedstawiam poniżej i proszę o interpretację. Hormon-TSH /met. ELFA/: 3,28 ulU/l Ref. K: 0,27-4,70 ulU/l (metoda: enzymoimmunofluorescencyjna) Anty-TPO 0,53 IU/ml 5,61. Nie za bardzo wiem, jak odczytać te wyniki. Prosiłabym o jakąś informację.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przedstawione wyniki badań, jak zapewne Pani zauważyła mieszczą się w normie. Poziom hormonów tarczycy i innych parametrów związanych z oceną funkcjonowania tarczycy są zależna od laboratorium. Przyjmuje się jednak, że średnie wartości TSH powinny się mieścić w przedziale 0,4-4,0, a anty-TPO (przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycowej) w granicach 0-30.

Analiza Pani wyników jest dla Pani korzystna. Jeżeli ma Pani jednak jakieś dolegliwości, które Panią niepokoją powinna się Pani udać na konsultację do swojego lekarza prowadzącego, który zleci odpowiednią diagnostykę.

Pozdrawiam