Antybiotyki a antykoncepcja - zależność

Biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette. Niestety kilka razy w trakcie tego opakowania wymiotowałam, zawsze jednak powyżej 5 godzin od przyjęcia tabletki. Ponadto zachorowałam na zapalenie oskrzeli, miałam zastrzyki, a potem brałam silne antybiotyki- Flomilid i niestety Theovent, które podobno reagują z tabletkami antykoncepcyjnymi. Po 20 tabletce współżyłam i zabezpieczałam się dodatkowo prezerwatywą, która jednak zawiodła. Był wytrysk we mnie. Rano natychmiast udałam się do lekarza i o 10 przyjęłam Escapelle. Jaka jest szansa, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Skuteczność tabletki 72h po przyjętej w pierwszej dobie od niezabezpieczonego stosunku ocenia się do nawet 99%. Szansę na zagnieżdżenie zarodka jest zatem minimalne.
Pozdrawiam.