Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Antybiotykoterapia a grzybica żołędzia

Tydzień temu byłem u urologa z moim problemem-pod koniec sikania mocz miał barwę mleka. Po badaniu moczu z wynikami poszedłem do lekarza, który zrobił mi USG nerek, pęcherza oraz badanie prostaty. Lekarz zdiagnozował zapalenie prostaty i przepisał mi 2 antybiotyki: N*** i U***. Leki przyjmuję już tydzień i zauważyłem na żołędziu zaczerwienienia i łuszczącą sie skórę. Nie ma żadnego bólu czy swędzenia, ani pieczenia. Niepokoi mnie to co dzieje się z moim żołędziem.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam serdecznie.

Powodem Pana dolegliwości może być grzybica. W okresie przyjmowania antybiotyków dochodzi do spadku odporności co ułatwia rozwój infekcji. Warto podczas antybiotykoterapii przyjmować preparaty zawierające pałeczki kwasu mlekowego, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej flory bateryjnej organizmu. Zachęcam do rekonsultacji z lekarzem, lub wizyty do dermatologa. Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy