Antykoncepcja hormonalna i antybiotyk Duomox

Witam. Stosuję antykoncepcję hormonalną i niestety zachorowałam i lekarz przepisał mi antybiotyk Duomox. Dziś jest pierwszy dzień brania antybiotyku ( mam go przyjmować przez 6 dni ), a 15 dzień z blistra. Kiedy skończę brać antybiotyk, nastąpi 7 dniowa przerwa. Czy po tej przerwie trzeba stosować dodatkowe zabezpieczenie, czy po prostu normalnie przyjmować pigułki?

Renata GrzechociĹska

Można normalnie zacząć brać pigułki, w przypadku stosunku w 7 dniowej przerwie należy stosować dodatkową antykoncepcję.