Antykoncepcja przy stwardnieniu rozsianym

DZIEŃ DOBRY MAM PYTANIE CZY PRZY CHOROBIE NA SM Z CZĘSTYMI RZUTAMI MOGĘ JESZCZE ZAJŚĆ W CIĄŻĘ, WIĘKSZOŚĆ GINEKOLOGÓW MI TO ODRADZA JA MAM 2 DZIECI I WIĘCĘJ JUŻ NIE CHCĘ MIEĆ ,NIE WIEM JAK SIĘ MOGĘ ZABEZPIECZAĆ ,TABLETEK BRAĆ NIE MOGĘ GDYŻ CO 18 M-CY DOSTAJE SOLU-MEDROL 5X1000 ,PROSZĘ O PODPOWIEDŹ JAK SIĘ ZABEZPIECZAĆ DZIĘKUJĘ

Witam serdecznie. Rzeczywiście estrogeny mogą nasilać działanie Solu-Medrolu. Warto zgłosić się do ginekologa. Możliwe iż zastosowanie wkładki wewnątrz macicznej zawierającej pochodna progesteronu będzie dobrym rozwiązaniem.