Jak zaakceptować Stwardnienie Rozsiane?

mam pytanie jak zaakceptować sm od 2013r choruje na sm a od listopada 2014r wpadłam w depresje lekowa boje się tej choroby ogólnie z ta choroba jestem sama ponieważ maz mój pracuje i m-c nie ma jego w domu a zjezdza jedynie na tydzień wiec jak widać pomocy nie mam skad a mam 2 dzieci w tym jedno male zawsze bylam osoba nerwowa nadpobudliwa obecnie jestem na lekach afobam i coaxil leki te otepiaja nie jestem w stanie cokolwiek zrobić na dniu proszę o porade. dziekuje

Witam,
ja zajmuję się rehabilitacją osoób z SM , leki ustala neurolog- jeśli te leki maja takie skutki uboczne to należałoby udać się do lekarza i porozmawiać na ten temat. Pracuję z ludźmi chorymi i myślę , że nie da się zaakceptować choroby a jedynie oswoić się z nią i nauczyć żyć.Przebieg tej choroby jest bardzo różny , mam pacjenta, który przez 15 lat po pierwszym rzucie nie miał żadnych dolegliwości. Jeśli potrzebuje Pani rozmowy na temat tej choroby i np. stowarzyszeń itp. proszę napisać na mój e-mail.
Pozdrawiam