Co oznacza mówienie do siebie w samotności?

Witam od kąd pamietam mówie do siebie samego w wiekszosci gdy jestem sam i to o wszystkim .Moje pytanie czy to choroba i co to zjawisko oznacza

Dzień dobry!

Może być to zarówno niepokojący sygnał lub objaw choroby, jak i nawyk. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i zebranie większej ilości informacji. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!