Antykoncepcja + seks = dziecko?

Biorę tabletki antykoncepcyjne. Lekarz powiedział, że działają od 1. tabletki. Tak więc wybierając 6 tabletek, wczoraj odbyłam stosunek. Jednakże chłopakowi ściągnęła się prezerwatywa w pewnym momencie i kiedy to zauważył, od razu przestaliśmy. Dodam, że był to mój pierwszy raz, więc czy pierwszy raz i stosowanie tabletek o regularnej porze mogą nie spowodować zajścia w ciążę? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!
W ciążę można zajść nawet podczas pierwszego razu, jeżeli stosunek odbywa się bez jakiegokolwiek zabezpieczenia.
W Pani przypadku stosuje Pani antykoncepcję hormonalną, która faktycznie spełnia swoje zadanie już od pierwszej tabletki, jeżeli przyjęta zostanie pierwszego dnia cyklu, czyli w momencie wystąpienia miesiączki.
Jeżeli prezerwatywa się zsunęła, to gdyby była to jedyna forma zabezpieczenia, moglibyśmy mówić, iż istnieje ryzyko zapłodnienia, jednak była Pani chroniona w tym czasie również antykoncepcją hormonalną, także ryzyko ciąży jest minimalne.
Pozdrawiam!