Aorta miażdżycowa w jej odcinku dystalnym

mam pytanie do panstwa i bardzo prosze o odpowiedz dotyczy mojejmamy 70 lat po przebytej resekcji zaladka badanie usg brzucha co to oznacza aorta miazdzycowa w jej odcinku dystalnym poszerzenie swiatla na odcinku 34mm do okolo 21 mm sledziona niepowikszona jednorodna do jej wneki wpuukla sie dno zaladka wypelnione duza iloscia zbitej tresci pokarmowej i wyjasnienie rtg klatki piersiowej pola pluc rozedmowe niewielkie zageszczenie miazszowe

Niestety Pana opis jest tranformacją opisu lekarskiego tych badań. Ponadto łatwiej byłoby odpowiedzieć na Pana pytania badając mamę i widząc kompletną dokumentację medyczną. Powinien Pan udać się z dokumentacją do doświadczonego chirurga-gastroenterologa. Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl

Aorta zmieniona miażdżycowo to wynik wielu czynników (nadciśnienie, podwyższony cholesterol, stan zapalny etc.) a poszerzenie jej światłą wymaga kontroli w USG, czy się poszerza, czy nie. Rozedma płuc jest także z reguły objawem starzenia się tkanki, często u osób palących w przeszłości.