Jak interpretować TK płuc i czy wynik jest zły?

Witam, U mojego ojca wykonano TK pluc i jego opis jest taki... W seg 3 pluca prawego guz 19x15x14 mm. Swiatla oskrzela podsemenatalnego w przyleganiu do zmiany nie mozna jednoznacznie przesledzic (ucisk lub naciek?). W przyleganiu do guza obwodowo polozona bulla rozedmowa? Bronchektazja? 20x15x15m, w okolo strefa mlecznej szyby i pasma niedodmy. Drobne roztrzeniojamki we wnece plata pluca prawego. W seg.szczytowych platow gornych drobne zwloknienia podopucnowe. Bez plynu w jamach oplucnych. Pod karina wezel chlonny 8x17, we wnece plucnej prawego pluca 10x13m Nadnercza bez widocznych zmian. Do lekarza ma dopiero na koniec kwietnia termin. Czy mamy sie martwic? Prosze o odpowiedz . Pozdrawiam

Opis jest niepokojący, proszę zgłosić się pilnie do pulmonologa i do dalszej inwazyjnej diagnostyki (w warunkach szpitalnych), albo pulmonologia albo torakochirurgia, w Pana przypadku chyba najbliżej jest Gdańsk.