Jak interpretować wyniki badania płuc u 57-latki?

Prosze o pomoc sa to wyniki mojej mamy Srodek kontrastowy dozylnie - ultravist Na przebiegu szczeliny miedzyplacia po stronie lewej ( segment6i8 ,a takze wypuklenia sie do segment 3 )widoczna jest masa 47*40*50 mm zamykajaca oskrzele do segmentu 6 zmiana nie wykazauje wyraznego wzmocnienia Po CM ,dostepna biopsi przezoskrzelowego I przezklatkowo w segmencie 3 pluca leweg..o widoczny jest guzek ze zwapnieniem 12*10mm a w przyleganiu guzek 4mm cechy rozedmy pod postacia pecherzykow rozedmowych Podoplucnowo w platach gornych I seg.6 Obustronnie .drobny zwapniony guzek w szczelinie pluca prawego. Guzek 3mm w segmencie 3pluca prawego. Powiekszony wezel chlonny Wnetki lewej 15mm podostrogowy 17mm Oraz w okienku aortalno-plucnym 11mm w osi krotkiej jamy oplucne wolne, Nadnercza niezmienione. Drobna zmiana ogniskowa w prawym placie tarczycy Uchylek sciany prawobocznej gornego przelywku wypelniony gazem 17*12mm Kosci bez destrukcji Wniosek Zmiana guzowata pluca lewego Guziki w miaszu pluca Powiekszone ww. Chlonne srodpiersia

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dalsza diagnostyka , proszę koniecznie udać się do lekarza pulmonologa